• فروش قیر داخلی و صادراتی
  60/70 - 85/100

  کاربرد : راهسازی و جاده سازی

  قیر صادراتی
 • فروش قیر فله
  گازوئیل و هیدروکربن

  فروش داخلی و صادراتی به کشورهای همسایه ایران

  قیر صادراتی - قیمت قیر
 • صادرات قیر به آسیای میانه
  حمل و نقل ریلی و جاده ای

  ترکمنستان ، ازبکستان ، تاجیکستان ، قرقیزستان و ...

  قیر صادراتی - قیمت قیر
 • قیر صادراتی
  بسته بندی و مظروف کاری قیر

  بشکه ، پلی بگ و بیتو بگ

  قیر صادراتی - قیمت قیر
قیر فناوران شرق - قیمت قیر - قیر صادراتی

قیر 60/70 صادراتی

275 $ FOB BND Port

قیر فناوران شرق - قیمت قیر - قیر صادراتی

هیدروکربن

660 دلار تحویل هرات

قیر فناوران شرق - قیمت قیر - قیر صادراتی

قیر فله داخلی

830/000 تومان

قیر فناوران شرق - قیمت قیر - قیر صادراتی

گازوئیل

D2 ایران تحویل دوغارون : 460 دلار

قیر و آنالیز

قیر چیست ؟

قیر برای ایرانیان از دیر باز یک واژه نام آشنا بوده است.در کشور ما از آن دو تعریف عامیانه و حرفای ارئه شده است.

 در برداشت عامیانه ( قیر ماده ای سیاه ، بد بو و گاهی ناخوشایند است که دو خاصیت مشخص دارد چسبندگی و آب بندی. منشاء آن از نفت می باشد و در تهیه آسفالت یا قیر گونی بام به کار می رود ).

از دیدگاه صاحب نظران ( دسته ای از مواد دارای خاصیت چسبندگی به رنگ سیاه یا تیره ( جامد،نیمه جامد یا ویسکوز) با منشاء طبیعی یا تولیدی که عمده اجزای سازنده آنها هیدروکربن های با وزن مولکولی بالا تشکیل می دهند و در دی سولفید کربن محلول می باشند).

انواع قیر : به دلیل اهمیت اول قیر های پالایشی را تعریف می کنیم.

الف : قیر نرم :

قیر هایی را که مستقیم از برج تقطیر در خلاء پالایشگاه به دست آمده یا مختصری مورد فرایند هوادهی قرار گرفته اند به نام قیر های نرم یا رده pen  نامیده و نامگذاری آنها براساس بازه ای است که درجه نفوذ قیر ها بین آن قرار می گیرد. به عنوان مثال قیر ۶۰/۷۰  قیری است که درجه نفوذ پذیری آن بین ۶۰ تا ۷۰ دهم میلیمتر قرار دارد.

ب : قیر دمیده :

قیری است که در دمای معمولی به حالت جامد است.مواد آسفالتینی این قیرها به دلیل دمیدن هوا پلیمر شده و خاصیت (لاستیکی) پیدا می کنند به آنها قیر R  یا Ruberized Bitumen گویند. قیر۹۰/۱۵ و ۱۰۰/۴۰ نیز در خانواده قیر دمیده هستند.

آنالیز انواع قیر موجود برای عرضه :

قیر ۶۰/۷۰ :

تعریف : قیری است که از طریق انجام فرآیند اکسیدآسیون بر روی وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر که از ته مانده برج تقطیر در خلاء پالایشگاه های نفت گرفته می شود) در واحد های قیر سازی به دست می آید به نحوی که درجه نفوذپذیر ی ( نوعی آزمایش برای تعیین مقدار سفتی قیر )آن بین ۶۰ تا ۷۰باشد.

 

Bitumen 60

کاربرد:

استفاده در راهسازی برای مناطق معتدل عمده ترین کاربرد متداول این نوع محصول است.

قیر ۸۵/۱۰۰ :

تعریف : قیری است که از طریق انجام فرآیند اکسیدآسیون بر روی وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر که از ته مانده برج تقطیر در خلاء پالایشگاه های نفت گرفته می شود)در واحد های قیر سازی به دست می آید به نحوی که درجه نفوذپذیر ی ( نوعی آزمایش برای تعیین مقدار سفتی قیر )آن بین۸۵ تا ۱۰۰باشد.

85

کاربرد:

استفاده در راهسازی برای مناطق سردسیر، عمده ترین کاربرد متداول این نوع محصول است.

 

قیر ۴۰/۵۰:

تعریف :

قیری است که از طریق انجام فرآیند اکسیدآسیون بر روی وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر که از ته مانده برج تقطیر در خلاء پالایشگاه های نفت گرفته می شود) در واحد های قیر سازی به دست می آید به نحوی که درجه نفوذپذیری ( نوعی آزمایش برای تعیین مقدار سفتی قیر ) آن بین ۴۰ تا ۵۰ باشد.

40

کاربرد:

استفاده در راهسازی برای مناطق گرمسیری عمده ترین کاربرد متداول این نوع محصول است.

قیر ۸۵/۲۵:

تعریف : مخلوط دو ماده اولیه وکیوم باتوم(VB ) و وکیوم سلابس(VS ) را در راکتورهای تولید قیر تحت فشاری خاص و دمائی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد هوادهی می کنند تا اتمهای هیدروژن موجود در مولکولهای قیر با اکسیژن هوا ترکیب شود و با ایجاد واکنشهای پلیمریزاسیون هیدروکربورهای سنگین تری به دست آید که درجه نفوذ کمتر و نقطه نرمی بیشتری نسبت به قیر خالص اولیه داشته باشد. این نوع از قیرها درجه نرمی آن ۸۵ و نفوذپذیری آن ۲۵ می باشد.

25

 

کاربرد:

پوشش کف کانالهای آب ترکهای رو سازی ها بتنی پر کردن درزها ی رویه های بتنی-سایرکارهای ساختمانی- تولید انواع عایق های رطوبتی

قیر۹۰/۱۵:

تعریف مخلوط دو ماده اولیه وکیوم باتوم و وکیوم سلابس را در راکتورهای تولید قیر تحت فشاری خاص و دمائی ما بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد هوادهی می کنند تا اتمهای هیدروژن موجود در مولکولهای قیر با اکسیژن هوا ترکیب شود و با ایجاد واکنشهای پلیمریزاسیون هیدروکربورهای سنگین تری به دست آید که درجه نفوذ کمتر و نقطه نرمی بیشتری نسبت به قیر خالص اولیه داشته باشد. این نوع از قیرها درجه نرمی آن ۹۰ و نفوذپذیری آن ۱۵ می باشد.

15

 

کاربرد:

پوشش کف کانالهای آب ترکهای رو سازی ها بتنی پر کردن درزها ی رویه های بتنی-کارهای ساختمانی- تولید انواع عایق های رطوبتی